Чехия и Словакия превзеха ските

Ивелин Попов: Искам титлата в Русия

31-ski Коя е най-езвестната скиорка на Чехословакия? Допреди двадесет години със сигурност … Ивана Тръпм, но не заради спортните си успехи. В момента обаче в световните ски има три дами, които пишат историята в Словакия и Чехия. И то каква история! Онзи ден Вероника Велез-Зузулова от Словакия спечели слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за жени в Загреб, след като водачката в класирането за Световната купа Микаела Шифрин не успя да завърши първия старт на хърватската писта. Американката имаше 12 поредни победи на слалом, но тази серия приключи с пропусната врата. Велез-Зузулова водеше и след първия старт за деня, а в крайна сметка нейното общо време за първата й победа през сезона и общо пета за Световната купа беше 2:02.53 минути.
Втора с 0.24 секунди пасив остана Петра Влахова, която оформи двойния подиум за словашките скиорки в Хърватия. Трета остана чехкинята Шарка Страхова с изоставане от 0.52 секунди срещу победителката в Хърватия.Шифрин все пак остана начело на генералното класиране за Световната купа с актив от 798 точки, а швейцарката Лара Гут е втора с 583. Третото място заема словенката
Илка Щухец с 495, докато победителката от този слалом Велез-Зузулова се изкачи до шеста позиция с актив от 390 точки.