Испания – Франция 86 : 66

Балкан загуби като гост от Ирони Нахария (Израел) в Балканската баскетболна лига

basketbolИспания защити европейската си титла по баскетбол при жените. Испанките спечелиха финала на еврошампионата в Белград след успех срещу Франция с 86:66 точки.  Двубоят бе повторение на мача за трофея през 2017 година, като и този път Испания доминираше. Испанките поведоха с девет точки още след първата част – 32:21 и до почивката увеличиха аванса си на 50:36, а след сирената разликата бе 20 точки, категорично доказателство за превъзходството на Испания. Най-резултатна за победителките бе Марта Шаргай с 23 точки, а Силвия Домингес добави 13. Сандрин Грюда се отличи за Франция с 18 точки. Домакинът Сърбия спечели бронзовите медали след победа над Великобритания в малкия финал в Белград с 71:55 точки.