ЦСКА – Титоград 4 : 0

ЦСКА-София – Лудогорец   1 : 1

CSKAЦСКА стартира с убедителен успех участието си в турнира Лига Европа. „Червените“ надиграха черногорския Титоград с 4:0 в първи мач от първия квалификационен кръг на надпреварата. Домакините решиха мача в края на първото и началото на второто полувреме, когато паднаха три гола. Евандро откри резултата малко преди почивката, а две бързи попадения на Тиаго и Жеферсон след подновяването на играта предрешиха крайния изход. Последното попадение бе шедьовър на Кристиян Малинов, който реализира с удар почти от центъра на терена. Подкрепяни от около 10 000 зрители, „червените“ наложиха териториален натиск с началния съдийски сигнал, но трудно пробиваха сгъстената защита на черногорците. Противно на хода на играта, първото по-сериозно положение се откри пред гостите в 16-а минута, но Черниаускас излезе умело и парира удара на Джалович. В 34-ата минута новото попълнение Греъм Кери върна хитро топката към Тиаго, но той не успя да намери целта с шут от 15 метра. Съпротивата на Титоград рухна след първия гол в 40-а минута. Тиаго стреля коварно от фаул, вратарят на гостите изби топката, а Евандро с добавка я прати в мрежата – 1:0. Две минути по-късно централният защитник Пламен Гълъбов се озова на стрелкова позиция след разбъркване в наказателното поле, но от 4-5 метра прати топката в горната греда. Интригата в мача приключи в самото начало на второто полувреме. В 53-а минута Тиаго вкара с глава, след като вратарят на Титоград отби удар на Кери. Две минути по-късно направилият силен мач Жеферсон вкара за 3:0 също с добавка след удар на Али Соу. Кулминацията в мача дойде в 72-а минута, когато влезлият като резерва в този мач Кристиян Малинов вкара зрелищен гол с удар от движение почти от центъра на терена, след като вратарят на Титоград изчисти неумело топката. Така ЦСКА спечели с четири чисти гола и очаква протоколен реванш след седмица в Подгорица.