АЕК – Левски 3 : 0

Левски загуби срещу Айнтрахт във Франкфурт и отпадна от европейските клубни турнири

levskiЛевски загуби с 0:3 като гост срещу АЕК Ларнака в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Левски започна много силно двбуоя на „АЕК Арена“. „Сините“ пресираха дълбоко в противниковата половина и организираха бързи атаки, а една от тях почти се превърна в голова. В петата минута на срещата Давиде Мариани изведе Дени Алар сам срещу вратаря Тоньо Рамирес, но австрийският нападател стреля право в неговите ръце. Испанският страж се намеси решително и в 23-та минута, когато атаката премина по лявото крило и Станислав Иванов подаде на Хали Тиам към дъгата, а халфът стреля много силно под гредата. Рамирес обаче изби топката и запази нулевото равенство. Това беше последната много опасна ситуация през първото полувреме, като „сините“ се бранеха умело и АЕК не показа особено добро лице в атака. Кипърците обаче получиха огромно предимство във втората минута на добавеното време, когато Живко Миланов фаулира играч на домакините и португалецът Тиаго Мартинс вдигна втори жълт картон за капитана на Левски. АЕК създаде най-чистото си положение в 65-та минута, но Милан Миятович спаси много опасен шут на Апостолос Яну към далечния ъгъл. От последвалия корнер пък топката стигна до лявото крило, а последвалото центриране беше засечено в мрежата на Миятович именно от Яну. Кипърците стигнаха и до втори гол в 70-та минута. Пас зад защитата на Левски изведе Раул Руис в чиста позиция и той преодоля с лекота вратаря на „сините“, за да даде значителен аванс на своя тим. А той нарасна в 75-та минута, когато Хектор Хевел стреля от далечно разстояние и преодоля Милан Миятович за трети път. Третият гол беше и последният в мача, въпреки че АЕК можеше да вкара още. Реваншът е насрочен за след една седмица на „Герена“ от 19:30.