Барселона – Уеска   4 : 1

В щаба на новия наставник на Барселона Роналд Куман влизат Хенрик Ларсон и Алфред Шройдер

SPORT_BARSELONA_SELTA_6_1Лионел Меси отбеляза рекордния си 767-и мач за Барселона с два гола и асистенция за победа с 4:1 срещу Уеска, с която каталунците се изкачиха на второ място в класирането на испанското първенство по футбол. Те са с две точки пред Реал Мадрид и на четири зад лидера Атлетико. Със 767-ия си мач за Барса, Меси изравни постижението на легендарния плеймейкър на отбора Шави Ернандес. Меси и Антоан Гризман вкараха страхотни голове от далечно разстояние през първото полувреме, а гостите от Уеска рядко застрашаваха вратата на Марк-Андре тер Щеген. Той обаче допусна сериозна грешка секунди преди края на частта, когато събори Рафа Мир в наказателното поле и нападателят на гостите се разписа от дузпа. Оскар Мингеса вкара първия си гол за Барса само осем минути след началото на втората част и възстанови преднината на каталунците, а Меси, който асистира за това попадение, сам оформи крайното 4:1 в 90-ата. Уеска остана на последно място в класирането със сбор от 20 точки и на четири от първия над чертата Елче.