Англия победи Дания след продължения и ще играе на финала на Евро 2020 срещу Италия

Англия победи Дания с 2:1 след продължения и се класира за финала на Евро 2020. Редовното време завърши 1:1.

Хари Кейн донесе успеха на англичаните с гол в 104-а минута. Той изпусна дузпа, която беше спасена от вратаря Каспер Шмайхел, но топката отново попадна в него и при добавката той не сгреши. Микел Дамсгор откри резултата за Дания след пряк свободен удар в 30-ата минута, а девет по-късно Симон Кяер си отбеляза автогол за 1:1. На финала на Евро 2020 в неделя Англия ще играе срещу Италия на „Уембли“. Любопитното е, че за първи път след 2000 година и двата полуфинала на европейските футболни финали завършват след продължение. Снощи Италия надделя над Испания с 4:2 след изпълнение на дузпи. Англия се класира за първи финал на голям турнир от Световното първенство през 1966, когато триумфира с трофея, и за първи финал на европейско първенство в цялата си история. Дания пък не успя да стигне до втори финал след 1992 година, когато спечели титлата. Капитанът на Англия Хари Кейн подари на Симон Кяер фланелка на Англия с номер 10 и името на Кристиан Ериксен преди началото на мача. Ериксен колабира на терена и едва не загуби живота си по време на първия мач на Дания на Евро 2020 срещу Финландия. В момента той се възстановява след инцидента. Капитанът на Англия Хари Кейн беше избран за играч на мача, след като вкара победния гол в 104-ата минута за успеха на своя тим с 2:1 след продължения.

Англия – Дания – 2:1 след продължения, 1:1 в редовното време, (1:1)

голмайстори: 0:1 Микел Дамсгор 30, 1:1 Симон Кяер 39 автогол, 2:1 Хари Кейн 104

Пропуснаха дузпа: Хари Кейн (Англия, 104 минута)