Торино изхвърли на осминафиналите шампиона Милан от турнира за Купата на Италия

Отборът на Торино поднесе изненадата в осминафиналите на турнира за Купата на Италия, след като отстрани шампиона на страната Милан, като гост с 1:0 след продължения

Шампионът Милан загуби с 0:1 срещу Торино след продължение и отпадна от турнира за Купата на Италия, въпреки че „червено-черните“ играха над един час с човек повече. Торино ще се изправи срещу Сампдория или Фиорентина на четвъртфиналите. Милан и Торино не успяха да си вкарат гол в редовното време, а шансовете на гостите да измъкнат положителен резултат на „Джузепе Меаца“ спаднаха значително в 70-та минута, когато Кофи Джиджи получи втори жълт картон. „Биковете“ обаче стигнаха до продължения и вкараха гол шест минути преди дузпите, чрез Ндари Адопо за крайното 1:0. В основата на победата бе вратарят на Торино Ваня Милинкович-Савич, който спаси редица положения на Милан.