Favicon_File

За втори път и пак след дузпи – Кот д’Ивоар е шампион

Кот д’Ивоар триумфира по инфарктен начин във финала на турнира за Купата на африканските нации след победа с дузпи 9:8 над Гана. „Слоновете“ за четвърти път стигнаха до последния мач в турнира и за четвърти път го приключиха при 0:0 в редовното време. В герой на мача се превърна вратарят Бубакар Бари, който спаси решителната дузпа, изпълнена от неговия колега Брима и сам вкара победната за крайното 9:8.
35-годишният страж на белгийския Локерен дори се контузи в началото на изпълнението на наказателните удари, но въпреки това прояви мъжество и пази до края. Кот д’Ивоар вече има две титли на Африка и се изкачи на четвърто място по този показател в историческата класация. Четири отбора от Черния континент са ставали по-често шампиони от „слоновете“ – Египет, Гана, Камерун и Нигерия.