Англия надви Франция в двубой срещу терора

Англия победи Франция с 2:0 в приятелска среща на стадион „Уембли“ в Лондон. Мерките за сигурност бяха безпрецедентни – лондонските полицаи, легендарните „бобита“, които не ност оръжие, този път бяха въоръжени. Двубоят демонстрира решимостта на двете страни срещу терористичните актове в Париж на 13 ноември.
Футболистите на двата тима и феновете по трибуните пяха химна на Франция – „Марсилезата“, в знак на почит към загуналите при атентатите и срещу тероризма като цяло.
Princ Uilqm, Didie Deshan, Roi Hodjusun i Deivid KamerunПреди мача принц Уилям и двамата селекционери – Дидие Дешан и Рой Ходжсън, поднесоха венци в памет на загиналите в атентатите. Зад тях бе премиерът на Великобритания Дейвид Камерън. Срещата бе предшествана и с минута мълчание.
„Трите лъва“ поведоха с красив гол на халфа на „Тотнъм“ Бамиделе Али (39) и запазиха преднината си до края на първата част. След почивката пък Уейн Рууни (48) се разписа за 2:0 след центриране на Рахим Стърлинг. До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но други попадения не бяха отбелязани.