Барселона отстрани Гранада след драма с продължения, Жорди Алба с два гола и асистенция за каталунците

В щаба на новия наставник на Барселона Роналд Куман влизат Хенрик Ларсон и Алфред Шройдер

SPORT_BARSELONA_SELTA_6_1Барселона се класира на полуфиналите в турнира за Купата на краля след драматична победа над Гранада с 5:3 след продължения

Барселона продължава участието си на полуфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания. Каталунците победиха трудно Гранада с 5:3 след продължения.

Барса изстрада успеха, като до самия край на редовното време губеха с 0:2, но успяха да изравнят и в продълженията да стигнат до крайния успех.

Гранада поведе с гол на бразилеца Кенеди в 33-а минута, а веднага след почивката Роберто Солдадо покачи резултата на 2:0.

До края на редовното време не бяха отбелязани нови попадения.

Тринкао и Лионел Меси уцелиха греди, а вратарят на Гранада Ескандел направи отлични спасявания.

Благодарение на Меси,  Гризман и Жорди Алба, Барселона успя да обърне мача.

В 88-а минута Меси намери Гризман, който от малък удар прати топката в гредата, тя рикошира в тялото на вратаря и влезе в мрежата.

Натискът на каталунците продължи и в добавеното време Гризман асистира на Жорди Алба, който с глава изравни за 2:2 и прати мача в продължения.

В 100-та минута Гризман се разписа след центриране на Алба с което Барселона постигна пълен обрат.

Домакините от Гранада получиха право да изпълнят дузпа при една от атаките си и Феде изравни от бялата точка за 3:3 в 103-а минута.

Във второто продължение Барселона поведе с гол на Френки де Йонг, който реализира с добавка, след като вратарят отрази удар на Меси.

В 113-а минута Жорди Алба сложи точка на спора с втория си гол в мача след нова асистенция на Гризман.

Така Барселона продължава на полуфиналите в преследване на трофея в турнира за Купата на краля.

Драма имаше и в другия четвъртфинал от снощи между Леванте и Виляреал. Леванте спечели с 1:0 след продължения, като победното попадение падна в самия край.

В редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол. В края на продълженията в 120-а минута, Марти Рохер реализира победното попадение с което класира Леванте на полуфиналите.

Последният четвъртфинал е тази вечер между Бетис и Атлетик Билбао.