Боряна Калейн спечели два бронзови медала на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент

Боряна Калейн завърши с два бронзови медала участието си на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Българката стана трета в многобоя и във финала на обръч

фото : Анна Недкова

Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя при жените, а Никол Тодорова зае 13-а позиция на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент. Калейн игра стабилно и в двата състезателни дни и събра актив от 133.250 точки с които взе бронзовото отличие. Другата българка в Узбекистан Никол Тодорова завърши 13-ста със сбор от 122.400 точки при дебюта си на Световна купа при жените. Шампионка в многобоя стана Дария Варфоломеев от Германия. Така родните гимнастички се класираха на пет от общо осем възможни финала на отделните уреди. Боряна Калейн бе финалистка на четирите уреда, а Никол Тодорова намери място сред най-добрите осем на обръч. Там българките взеха само един бронз,к който стана притежание на Боряна Калейн във финала на обръч. Възпитаничката на Марияна Памукова изигра много добре композицията си и беше оценена с 34.750 точки (18.700 трудност; 8.000 артистичност; 8.150 изпълнения).

В единствения си финал Никол Тодорова допусна сериозни грешки и се класира осма. Златото взе представителката на домакините Тахмина Икромова, а втора остана световната шампионка от Валенсия 2023 Дария Варфоломеев (Германия). На топка Боряна Калейн се нареди на пето място, на бухалки завърши на четвърта позиция, а на лента се класира на осмото място.