Ботев (Пловдив) излезе трети след победа над съименника си

Отборът на Ботев (Пловдив) записа нов успех в у дома.

„Канарчетата“ надвиха Ботев (Враца) с 2:1 в първа среща от 17-ия кръг на Първа лига и се изкачи на трето място в класирането.

Маркиньос откри в 12-ата минута, след като беше изведен сам срещу вратаря от капитана Тодор Неделев. Емануел Току в 50-ата удвои с много красив удар извън наказателното поле.

Влезлият като резерва Дориан Бабунски намали в 77-ата минута изоставането на гостите, а отново той нацели и гредата на домакините секунди преди гола на Току. В последните секунди на добавеното време гол на Бабунски беше отменен заради засада.

Футболистите на Валентич са трети в класирането с 29 точки. Ботев (Враца) пък са на 12-ата позиция с 13 т. и се борят за оцеляването си в елита.

В сряда, 1 декември ще се изиграят 2 мача от междинния 17-и кръг на родното футболно първенство. От 15:00 часа Локомотив Пловдив приема Черно море. След това от 17:30 часа Царско село ще е домакин на Левски.