Локомотив Пловдив надигра ЦСКА и отдалечи „червените“ от върха

Локомотив Пловдив надигра ЦСКА и отдалечи "червените" от върха

ЦСКА загуби ценни точки в битката за титлата, след като отстъпи с 1:2 у дома срещу Локомотив Пловдив в среща от 27-ия кръг на efbet Лига. Локомотив Пловдив доминираше в големи периоди от мача и имаше по-чистите ситуации за гол, като поведе в резултата след почивката чрез Мичи Нтело, резервата Данило Асприля изравни за ЦСКА, а Кристиян Пешов донесе трите точки за гостите с попадение в добавеното време. Загубата прекъсна серия от четири поредни шампионатни победи на „червените“  и ги остави на втората позиция с 57 точки, на три след лидера Лудогорец, който има два мача по-малко, а по-късно тази вечер приема Левски. ЦСКА бе напълно надигран от Локомотив през първата част и играчите в червено заслужиха освиркванията на своите привърженици, а по адрес на треньора Нестор Ел Маестро се чуха дежурните в последните мачове скандирания „оставка“. В 60-а минута Локомотив Пловдив поведе в резултата след грешка в защитата на домакините. Дион намери Нтело, който на празна врата реализира. ЦСКА изравни резултата в 73-а минута с попадение на резервата Данило Асприля. Колумбиецът реализира с глава след прецизно центриране на Тобиас Хайнц. Гостите от Пловдив стигнаха до победата в добавеното време, когато отлична контраатака бе завършена с попадение на Кристиян Пешов.