Лудогорец победи Левски след изключително силно второ полувреме

Снимка: БТА

Лудогорец спечели категорично с 5:1 у дома срещу Левски в най-интересния мач от 27-ия кръг от Първа футболна лига. „Сините“ играха равностойно на фаворита за титлата през първото полувреме, но след почивката разградчани показаха класата си и лесно решиха изхода от дербито. Двубоят започна силно за домакините и в третата минута Бърнард Текпетей проби и подаде за Якуб Пьотровски засече топката, но беше блокиран, след което Руан Круз се разписа на празна врата. След 17 минути игра Левски достигна до изравнително попадение. Патрик-Габриел Галчев получи топката и пусна за Патрик Мислович, който продължи за Марин Петков и младежкият национал преодоля Серджио Падт, разписвайки се за 1:1. Две минути след почивката резервата Георги Терзиев се възползва от грешка в защитата на гостите и неумела изява на вратаря Пламен Андреев и реализира второто попадение за „зелените“ след изпълнение на статично положение от Рик Джонатан. При разбъркване в наказателното поле в 56-ата минута Терзиев намери Якуб Пьотровски и той покачи на 3:1, решавайки изхода от сблъсъка в Разград. Левски пропусна да се върне в мача чрез Цунами, а в 63-ата минута Лудогорец направи контра чрез Пьотровски, който беше изведен на скорост в половината на Левски и подаде за Квадво Дуа, реализирал лесно за 4:1. Във втората минута на допълнителното време резервата Кайо Видал оформи рекордния резултат 5:1 в полза на домакините с удар отблизо след бърза контра и неумела намеса в защита на Дейвид Михалев. След деветия си последоватален успех отборът от Разград има 63 точки и е на 6 пред ЦСКА-София, който има един изигран мач повече. Левски е на четвърта позиция с 51 точки след първото си поражение през 2024 година.